3 ilość wyświetleń: 934 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Domowe porządki z Thomas Amfibia PET
Domowe porządki z Thomas Amfibia PET

Utrzymanie porządku w domu pełnym dzieci...

2018-04-23

Cycloon Hybrid LED Parquet – hybrydowa nowość marki Thomas

„Uaaaa! Mama, ale maszyna!” – tymi słowami mój trzylatek powitał w naszym domu nowość marki Thomas. Co więcej, było to najbardziej adekwatne określenie, które i mi cisnęło się na usta. :) Nie jeden raz miałam okazję testować produkty Thomas i zawsze czymś pozytywnie mnie zaskakiwały. Tak było i tym razem. Odkurzacz Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet okazał się totalnie innowacyjny. Brawo!

Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet – czyli sprzątasz jak chcesz

Innowacyjność odkurzacza Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet polega na możliwości korzystania z niego w dwojaki sposób, dzięki zawartości w zestawie dwóch, różnych, wymiennych modułów filtrowych! Wszystko zależy od tego, czy zależy Ci na szybkim, ale jednocześnie skutecznym sprzątaniu, czy na gruntownym odkurzaniu, które odświeży również powietrze w pomieszczeniu. W każdej z tych sytuacji sprawdzi się nowość marki Thomas, a Ty, w zgodzie ze swoimi potrzebami, zdecydujesz samodzielnie, wybierając odpowiedni filtr: cyklonowy easyBox lub wodny Aqua-Fresh AirBox.

Filtr cyklonowy easyBox to ten niebieski pojemnik, który idealnie sprawdzi się w codziennym sprzątaniu każdego domu. Zbudowany jest z trzech komór, jednej na duże zanieczyszczenia i dwóch mniejszych na drobny pył. Dzięki takiej budowie usuwanie brudu jest proste, szybkie i bardzo higieniczne, ponieważ duże brudy możesz wyrzucić do kosza na śmieci, a te mniejsze po przepłukaniu wodą wlać do kanalizacji.

Filtr wodny Aqua-Fresh AirBox to drugi moduł filtrowy będący na wyposażeniu odkurzacza Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet. Jest to zaawansowany system dysz nawilżających, dzięki którym wszelkie zanieczyszczenia, które trafiają do odkurzacza, wiążą się z wodą w pojemniku i nie wydostają się z niego z wylotowym powietrzem. Ich usuwanie jest bardzo proste, pojemnik wyciąga się z odkurzacza jedną ręką, a brudną wodę wylewa do kanalizacji. Odkurzane powierzchnie są czyste, a powietrze w pomieszczeniu nawilżone i odświeżone. Dodatkowo odkurzanie z tym filtrem daje możliwość zbierania płynów.

Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet – akcesoria idealnie dopasowane do Twoich potrzeb

To, co zawsze doceniałam w urządzeniach Thomas, to mnogość wyposażenia. Nie dość, że w jednym zestawie odkurzacza Cycloon Hybrid LED Parquet są dwa moduły filtrowe, które możesz wymieniać w zależności od swoich potrzeb, to znajdziesz w nim jeszcze pięć różnych końcówek – szczotek do wszystkiego!

Według mnie najbardziej użyteczna jest „szczotka parkiet/dywan z zabezpieczeniem foot-click”. Właśnie takie mam podłogi – na dole panele i kamień (opcja „parkiet”), a na piętrze wykładziny (opcja „dywan”). W zasadzie, przy codziennym sprzątaniu nie muszę zmieniać końcówek, tylko stopą przełączam ustawienia, żeby nie porysować podłogi. Jest coś jeszcze :) Innowacja, jakiej nie widziałam u innych producentów odkurzaczy – ukłon w stronę komfortu sprzątających – szczotka posiada oświetlenie LED! „Kosmiczna” technologia, która uruchamia się automatycznie przy braku światła i podczas ruchu! Bardzo przydatny element wyposażenia, dzięki któremu żaden brud nie schowa się w czeluści ciemnych otchłani pod komodami, łóżkami, kanapami, czy w szafach. Dla mnie bomba!

Drugą końcówką jest „duża szczotka do tapicerki”. No cóż, nie jestem właścicielką czworonoga, ale za to posiadaczką burzy (szopy?) kręconych włosów, które, niestety, są wszędzie, w całym domu. I właśnie ta szczotka radzi sobie z nimi znakomicie. Duży plus za jej szerokość, jest znacznie szersza niż w innych modelach odkurzaczy Thomas, które miałam okazję testować. Dzięki temu sprzątanie idzie znacznie sprawniej.

W zestawie odkurzacza Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet znajdziesz jeszcze obrotową szczotkę do parkietów „Turn-around”, delikatną z miękkim włosiem, która nie tylko czyści, ale również delikatnie nabłyszcza tego rodzaju podłogę, oraz ssawkę szczelinową. Ssawka jest długa (36 cm) i odpowiednio wyprofilowana na końcu, co umożliwia wysprzątanie bardzo trudno dostępnych miejsc: poradzi sobie z wąskimi przestrzeniami, ale pozbiera również pajęczyny pod sufitem (tak, czasem mi się zdarzają ;) ). Do ssawki można dołączyć końcówkę z włosiem, jest to nakładka do mebli, bardzo miękka, dzięki niej można nawet odkurzyć sprzęt RTV.

Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet – za co jeszcze plusy?

Jeśli znasz już jakieś modele odkurzaczy Thomas, to, to o czym teraz wspomnę, nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem. Jeśli jednak Cycloon Hybrid LED Parquet jest pierwszym Thomasem, z którym masz do czynienia, to na kilka elementów warto zwrócić uwagę, bo bezpośrednio przekładają się na komfort sprzątania:

  • długi przewód zasilający - wystarczy, że podepnę odkurzacz do jednego gniazdka na każdym piętrze domu i nie muszę „się przełączać”,
  • długa rura teleskopowa – jeśli, tak jak ja, masz schody pomiędzy piętrami, to bardzo docenisz tę cechę. Nie muszę obijać siebie i ściany targając odkurzacz podczas sprzątania schodów. Dzięki długiej rurze część schodów odkurzam z dołu, a część z góry,
  • bardzo zwrotne koła, a przez to łatwe manewrowanie odkurzaczem, który na pierwszy rzut oka wydaje się duży i toporny,
  • łatwość obsługi – pomimo zaawansowanej technologii i różnorodności akcesoriów odkurzacz obsługuje się intuicyjnie. Wiadomo co jak zrobić, funkcje są opisane na obudowach, wszystkie elementy łatwo połączyć, rozłączyć, przygotować do wyczyszczenia i wymycia.

Cycloon Hybrid LED Parquet - wnioski

Cycloon Hybrid LED Parquet spisał się na medal. Nieprawdopodobne jest to, że każda nowość marki Thomas to jakość sama w sobie i wyznacza zupełnie nowe kierunki w dziedzinie, w której zdawałoby się, że nie można nic więcej zrobić. Jak sprzątać to tylko z Thomasem :)

 

Serię odkurzaczy Cycloon Hybrid testowała Pani Gadżet - przejdź do nagrań.

 

Komentarze (3)

Kasia, 2018-04-27 07:01:19

Dobrze wygląda ta końcówka do parkietów.


acka_2, 2018-05-15 13:26:19

taki w sumie duży się nie wydaje


Małgorzata, 2018-07-22 14:23:00

Fajnie kiedy odkurzacz ma możliwość pozycji pionowej, gdzie można zahaczyć rurę i odkurzacz może sobie stać. Bo ja nie znoszę rozkładać odkurzacza. Wole jak stoi i czeka gotowy.


Napisz komentarz