3 ilość wyświetleń: 803 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

2018-04-14

Najszybszy odkurzacz THOMAS QUICKSTICK TEMPO

Idealnie przed świętami Wielkiej Nocy dostałam do testowania odkurzacz Thomas Qiuckstick Tempo. Nie zostawiłam sobie całego sprzątania na ostatni moment, więc gruntowne odkurzanie miałam już za sobą. Żeby wysprzątać cały dom, użyłam tradycyjnego odkurzacza, Quickstick jest stworzony do trochę innych rzeczy.

Przede wszystkim idealnie nadaje się do szybkiego odkurzania niezbyt dużych powierzchni. I mówiąc “szybkim” mam tu na myśli to, że nie ma on kabla, nie trzeba go podłączać do prądu, rozwijać. Po prostu się go bierze i włącza. I już. Zatem na koniec porządków jeszcze raz przejechałam na szybko kuchnię, łazienkę oraz kanapę.

Do podłóg jest tzw. turboszczotka dobra zarówno do parkietów, jak i dywanów.

Taka szczotka uniwersalna, niezbyt duża, niezbyt mała. Mnie się przydawała do sprzątania na szybko łazienki z moich włosów oraz w salonie z okruszków wokół stolika. Nie mogę też nie wspomnieć o kuchni, tam przecież zawsze coś spadnie na ziemię.

Moje pierwsze wrażenie, jeśli chodzi o turboszczotkę, jest bardzo pozytywne, zaskakująco lekko się nią manewruje. Niemniej po kilku minutach ręka się męczy. Oprócz chwytania dłonią trzeba też cały czas mieć palec na przycisku-włączniku. No ale jak już wspominałam to odkurzacz do krótkich zadań, w końcu nawet nazywa się Tempo.

Do mniejszych powierzchni są dodatkowe końcówki.

Chcąc odkurzyć kanapę, odłączamy długą rurę (to może się okazać przydatne również przy czyszczeniu samochodu). Końcówka do kanapy dobrze zbiera psią sierść, co nie ukrywam, że jest dla mnie sprawą kluczową. Pies gubi sierść cały rok. A taki pies jak mój, który chodzi za mną krok w krok — zostawia włosy wszędzie, można by sprzątać na okrągło. Gdybym miała wymyślić hasło reklamowe Quickstick Tempo, byłoby to: “Kiedy znajomi dzwonią, że będą za 10 minut”.

Odkurzanie mebli trzeba załatwić sprawnie, bo o ile przy podłogach ciężar całego odkurzacza (silnika) opiera się na szczotce, tak tu te 2 kilogramy trzyma się cały czas w ręku. Nie dałabym rady przejechać tak wszystkich siedzeń w samochodzie.

Jest jeszcze końcówka do odkurzania szczelin oraz do mebli (taka z włoskami). Szczotki się bardzo szybko i wygodnie zmienia. Chciałabym wspomnieć o czasie pracy. Warto wiedzieć, że po naładowaniu odkurzacz będzie pracował przez ok. 15 minut. To w zupełności wystarcza na szybkie ogarnięcie mieszkania. Jeśli ktoś szuka odkurzacza do codziennego odkurzania newralgicznych miejsc, to Quickstick może być strzałem w dziesiątkę.

Jeśli chodzi o czyszczenie samego odkurzacza, to jest to banalnie proste.

Nie ma żadnych worków, jednym przyciskiem otwieramy komorę, w której zbiera się kurz. Ona się otwiera od dołu, wszystko wysypujemy do śmietnika i tyle. Pojemnik jest przezroczysty, więc cały czas sytuacja jest pod kontrolą.

Quickstick jest super jako uzupełnienie tradycyjnego odkurzacza.

Podoba mi się dołączony do zestawu uchwyt montowany na ścianę. Dzięki temu można odkurzacz trzymać w szafie/schowku i mieć do niego wygodny dostęp. Idealnie byłoby, gdyby w pobliżu znajdowało się gniazdko, żeby móc go ładować. Moje pytanie jest tylko: kiedy zostanie wymyślony odkurzacz, którego moja cudowna buldożka Emmi nie będzie chciała zagryźć ;)

Komentarze (3)

Gajka1, 2018-04-19 09:17:28

Fajne jak sierść trzeba zebrać na szybko jak wpadają niespodziewanie gości i muszę ściągnąć sierść z krzeseł ;) ja wtedy latam z rolką do sierści.


Ba_, 2018-04-22 00:50:12

słodziak z pieska :)


trik, 2018-05-29 08:40:04

ciekawy jestem tej mocy, bo nie zawsze takie bezprzewodowe dobrze wciągają sierść i piasek.


Napisz komentarz