3 ilość wyświetleń: 2576 wróć do listy
2018-03-15

Jaki jest odkurzacz Thomas Aqua Pet & Family?

W przedpokoju, w kuchni i łazience, na kanapie, dywanie i posłaniu, na spodniach, skarpetkach, długo by jeszcze można wymieniać miejsca, w których można spotkać sierść. W kręgu osób posiadających psy mówimy, że nawet jak otworzysz jogurt prosto ze sklepu, to znajdziesz pod wieczkiem włos swojego ukochanego zwierzątka. Jest to nieuniknione jak wybiera się na nowego członka rodziny psa czy kota. Fajnie nam razem się żyje, a jeszcze milej jest jak można ograniczyć ilość sierści czy piasku gubionego przez naszych ulubieńców. 

Dom pełen zwierząt

W naszym domu mieszka trójka zwierząt, dwa koty i pies. Każdy z nich ma całkiem inną sierść i inne jej ilości wymienia. Sunia linieje dwa razy do roku i pomimo regularnego czesania sierść w tym okresie jest dosłownie wszędzie, koty cały rok podobnie rozrzucają sierść po domu. Jak sobie z tym radzimy? Odkurzamy codziennie, a w okresie spokojniejszym najdalej co dwa dni. Także w skali roku wychodzi poniżej 300 odkurzań. 

Brzmi strasznie, ale tak to jest i dlatego potrzebowałam odkurzacza, który to udźwignie. Przez nasze mieszkanie przewijało się wiele różnych odkurzaczy, za zadanie miały poradzić sobie z sierścią oraz piaskiem. Posiadać porządną moc ssania oraz być łatwe w utrzymaniu czystości. Znajomi bardzo zachwalali Thomas Aqua Pet & Family jako odkurzacz świetnie spełniający nasze oczekiwania. Niektórzy z nich pisali nawet, że to jest taki ich wymarzony odkurzacz. Na rynku jest bardzo duży wybór różnych firm i modeli, cenowo od 250 zł do 4000 zł.  Człowiek zastanawia się czy rzeczywiście warto zapłacić ponad 1000 zł za odkurzacz, czy nie wystarczy ten tańszy. 

Pierwsze wrażenia 

U nas w domu z okazji świąt pojawił się Thomas Aqua Pet & Family. Oczekiwań wobec niego miałam co nie miara, najważniejsze było, aby zaskoczył mnie on pozytywnie. Podczas pierwszego odkurzania, a muszę dodać, że odkurzacz ten posiada filtr wodny, chcąc wyczyścić zbiornik z wodą po posprzątaniu przeraziłam się. W zbiorniku był cały ogrom sierści oraz brudu. Nie ukrywam, że mnie to sparaliżowało. Wcześniej miałam wrażenie, wręcz byłam pewna czystości w naszym domu, a tu takie zaskoczenie. Oczywiście pozytywne, odkurzacz dał sobie radę. ;) 

Zacznijmy od początku.

Jaki jest odkurzacz Thomas Aqua Pet & Family?

Z pewnością nie należy do najmniejszych i najlżejszych modeli jakie były wcześniej w naszym domu. Poprzez naciśnięcie jednego przycisku otwiera się główna klapa, pod którą znajduje się komora na zbiornik z wodą i dwoma filtrami. Po wyjęciu zbiornika i napełnieniu go wodą, zamknięciu klapy, podłączeniu rury oraz wyciągnięciu kabla możemy przystąpić do pracy. W tym modelu kabel automatycznie się chowa.

Odkurzacz wciągając zanieczyszczenia, filtruje przez wodę i wypuszcza oczyszczone powietrze. Co istotne i mi wcześniej nieznane, powietrze wydostaje się górą. Wcześniej zwierzaki „uciekały” jak niechcący powietrze na nie poleciało, tu nie ma takiej możliwości. W zestawie z naszym modelem były różne szczotki i końcówki do odkurzania oraz prania tapicerki, rura teleskopowa, której konstrukcja pozwala na bezproblemowe dostosowanie długości do potrzeb osoby odkurzającej.  zestawie naszą ulubioną szczotką jest turboszczotka. Możliwość dopasowania jej do dywanów czy podłogi bardzo mi odpowiada, poprzez jedno naciśnięcie w turboszczotce wysuwa się szczotka. Jest tyle końcówek, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z nowego odkurzacza. Wśród odkurzaczy z filtrem wodnym i w tym przedziale cenowym, myślę, że nie ma on sobie równych. Odpowiednia moc ssania, łatwe czyszczenie zbiornika po sprzątaniu, turboszczotka oraz brak przerażonych i uciekających zwierząt podczas odkurzania są naprawdę tego warte :)

Komentarze (3)

zośka1, 2018-03-26 16:49:06

No właśnie pisze Pani, że łatwo się czyści, czyli to chyba kwestia podejścia, bo sporo też chyba ludzi na to narzeka.


han, 2018-04-19 15:45:26

ja jestem ciekawa jak działa to oczyszczanie powietrza.


Gośka, 2018-05-18 01:30:35

Naprawdę ładnie prezentują się te odkurzacze. niestety jak się ma małe zoo w domu, nie da rady oszczędzać na odkurzaczu.


Napisz komentarz