2 ilość wyświetleń: 2048 wróć do listy
2018-02-27

Hybrydowa przyjemność sprzątania

Odkąd poznałam produkty Thomasa, jestem w nich totalnie zakochana! Chyba jest to miłość odwzajemniona, ponieważ Thomas, bez wymówek, wspiera mnie w walce z codziennym brudem, kurzem i piachem, który bezpardonowo na łapach wnosi mój pies. ;) Do tej pory z przyjemnością korzystałam z Thomas Perfect Air Animal Pure, Thomas Quickstick Tempo oraz Thomas Windows Jest 2w1 Plus. Teraz poznałam, nowość, Thomas Cycloon Hybrid, który moim zdaniem wyznacza nowe standardy w sprzątaniu!

Filtry i technologia

Thomas Cycloon Hybrid łączy w sobie dwie różne technologie filtracji – filtr cyklonowy, który umożliwia szybkie i wygodne sprzątanie mieszkania oraz filtr wodny, który gwarantuje higieniczne odkurzanie, powodując wiązanie zanieczyszczeń w wodzie, a do tego dba o czystość powietrza oraz umożliwia zbieranie cieczy.

Filtr wodny (Aqua Pure), w odkurzaczu hybrydowym, jest taki sam jak w odkurzaczach z serii Perfect Air oraz Aqua+. Filtr ten składa się z pojemnika na brudną wodę, dwu-częściowej pokrywy z filtrami osuszającymi oraz filtra sitkowego. Dodatkowo dołączony jest wkład, dzięki któremu możemy zbierać odkurzaczem wodę. Ten filtr jest niesamowicie skuteczny, w 99,99% filtruje wszystkie zanieczyszczenia. Zassane powietrze, dzięki specjalnemu systemowi dysz, jest zwilżane, dzięki czemu kurz i brud łatwiej łączy się z wodą, przez co nie wydostaje się na zewnątrz z wywiewanym powietrzem. Należy pamiętać, że filtr ten musimy odpowiednio przygotować przed odkurzaniem (nalewamy wodę) oraz dokładnie oczyścić i osuszyć po skończonej pracy. Filtr wodny jest niezbędny przy konkretnych porządkach, ale przydaje się również w awaryjnych sytuacjach np. gdy wyleje nam pralka lub po prostu przelejemy kwiatka i woda zacznie ściekać z parapetu na podłogę (potwierdzone info!). ;)

Trochę inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o filtr cyklonowy. To cudeńko, które wygląda jak dla mnie trochę kosmicznie, świetnie sprawdza się w sytuacjach, kiedy szybko chcemy coś odkurzyć.

Filtr cyklonowy easyBOX składa się z pokrywy i pojemnika na większe zabrudzenia i drobny kurz. Nie wymaga on żadnych przygotowań, ani żadnych prac po zakończeniu odkurzania. Jest to idealne rozwiązanie! Jeśli chcę na szybko odkurzyć w pokoju lub z kanapy czy fotela, wkładam easyBOX i po prostu odkurzam! Gdy pojemnik zapełni się już kurzem, brudem, sierścią i innymi możliwymi zanieczyszczeniami, opróżniam go, otwierając jedną „klapkę” i wysypując zawartość do kosza na śmieci. Czysto, łatwo i przyjemnie. Raz na jakiś czas, pojemnik warto gruntownie wyczyścić z osadu, który zbiera się na ściankach. W tym celu należy odblokować  górną pokrywę i wytrząsnąć z komór drobny pył, a także w razie potrzeby, przepłukać pokrywę i pojemnik pod bieżącą wodą (oczywiście później pozostawić do wyschnięcia).

Akcesoria

Odkurzacz hybrydowy Cycloon Hybrid Led Parquet, który daje dwie różne, ale obie bardzo skuteczne metody odkurzania, zawiera przydatny zestaw akcesoriów – szczotkę parkiet/dywan z przełącznikiem nożnym CleanLight, obrotową szczotkę do parkietu z końskim włosiem, długą ssawkę szczelinową z nakładką do odkurzania mebli oraz szczotkę do tapicerki i zbierania sierści. To odkurzacz o dużej, regulowanej mocy, nowoczesnym designie i bezkonkurencyjnej wydajności!

Prawdziwym hitem jak dla mnie okazała się szczotka CleanLight do parkietu i dywanów, która dzięki ledowemu oświetleniu pozwala lepiej dostrzec brud i kurz pod meblami (komodą, kanapą itp.). Od teraz, żaden, choćby najdrobniejszy pyłek nie umknie mojej uwadze i zostanie wciągnięty przez Thomasa! To moja ulubiona szczotka z tego zestawu, dlatego, że cieszą mnie takie praktyczne „bajery”. Światło w szczotce włącza się automatycznie przy odpowiednio niskim natężeniu światła i jednoczesnym ruchu szczotki. Niesamowite, jak taka mała zmiana, potrafi ułatwić życie (a z pewnością odkurzanie). ;)

Końcówka do tapicerki pomogła uporać mi się z sierścią, mojego pupila, na kanapie i poduszkach. Odkurzyłam nią również podkładki na krzesła oraz welurowe zasłony! Długą ssawkę wykorzystałam do odkurzenia szczelin kaloryfera, a nakładka do mebli ułatwiła mi odkurzenie lamp sufitowych. 

Myślę, że taką hybrydę Cycloon Hybrid Led Parquet, polubi każda nowoczesna kobieta (i nie tylko!). Jeśli chodzi o sprzątanie, Thomas jest niezastąpiony!

 

Serię odkurzaczy Cycloon Hybrid testowała Pani Gadżet - przejdź do nagrań.

 

Komentarze (2)

manikA, 2018-03-07 15:18:31

ta lampeczka jest świetna!


Czesia, 2018-03-13 09:48:55

szczotka do odkurzania kanapy, ciekawe rozwiazanie z tym czerwonym materiałem wokół. To może przy okazji jakoś materiał wyczesywać.?


Napisz komentarz