1 ilość wyświetleń: 1024 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

2018-01-09
artykuł-Thomas Windows Jet – myjka nie tylko do okien!

Thomas Windows Jet – myjka nie tylko do okien!

Lubię rzeczy praktyczne i wielofunkcyjne. Zwracam też uwagę na ekologię i zdrowy styl życia. Jeśli czujesz podobnie, to z pewnością zainteresuje Cię nowość marki Thomas – myjka Windows Jet 2w1 Plus. Nazwa jest nieco myląca, bo jest to uniwersalne urządzenie, które sprawdzi się nie tylko do mycia okien, ale czyszczenia wielu innych powierzchni w całym domu. Sprawdź jakie zastosowanie znalazła u mnie :)

Thomas Windows Jet – uniwersalna myjka do gładkich powierzchni

O tym, że myjka Thomas świetnie czyści okna i lustra wiedziałam już wcześniej. Postanowiłam jednak dać jej trudniejsze zadanie i sprawdzić jej skuteczność w przypadku mycia kabiny prysznicowej. Czyszczenie prysznica to nie jest prosta sprawa. Po pierwsze, na szybie zostają zacieki od wody i mydła (dodatkowym utrudnieniem jest to, że używam naturalnych, tłustych mydeł z wysoką zawartością olejów). Po drugie, na zaparowanych szybach moje dzieci rysują palcami, co po wyschnięciu pozostawia ślady. A po trzecie, w rogach prysznica osadza się kamień, którego nie bardzo wiadomo jak się pozbyć. Na ogół staram się ograniczać użycie chemicznych środków do czyszczenia, jednak w tym wypadku zawsze musiałam stosować kilku różnych: płynu do szyb (na drzwi prysznicowe i tylną, szklaną ścianę), specyfiku na kamień oraz preparatu do polerowania elementów chromowanych. Każdy z tych środków kosztuje, do każdego trzeba użyć oddzielnej szmatki lub gąbki, warto również pamiętać o rękawicach ochronnych, żeby nie podrażnić skóry dłoni. No i eksmitować z domu dzieci (a już na pewno alergików) na czas sprzątania, bo chemiczne opary wychodzą poza łazienkę. 

Myjka Windows Jet – skuteczność w czyszczeniu prysznica

Muszę przyznać, że czyszczenie prysznica było „wrzuceniem myjki na głęboką wodę” :) A to dlatego, że miałam już kiedyś okazję testowania podobnego urządzenia i… okazało się to totalną klapą! Był to sprzęt wiodącego na rynku producenta urządzeń do czyszczenia, kosztował sporo, a okazał się całkowicie nieskuteczny. Dzięki temu, że myjka Thomas świetnie poradziła sobie z moimi oknami i szklanym panelem zamocowanym na ścianie w kuchni (a tam przecież tłuszcz i ciągłe chlapanie z naczyń), postanowiłam sprawdzić ją w sytuacjach ekstremalnych! Czy sobie poradziła?

Oczywiście nie oczekiwałam cudów. Zdawałam sobie sprawę, że kamień nie zniknie z kątów prysznica jak za sprawą czarodziejskiej różdżki. Zresztą nawet w instrukcji myjki zamieszczonej w opakowaniu jest informacja, że twardy, zaschnięty, mocno trzymający się brud należy usunąć innym sposobem. W końcu Windows Jet to myjka a nie szpachelka. Dlatego właśnie, preparat do usuwania kamienia z prysznica był jedynym chemicznym środkiem czyszczącym jakiego użyłam. Spryskałam nim kąty, chwilę poczekałam, trochę poszorowałam i spłukałam wodą. Następnie użyłam samej myjki w sposób jaki zaleca producent: całą mytą powierzchnię spryskałam wodą za pomocą dołączonego do zestawu atomizera, przetarłam szmatką z mikrofibry i prowadząc myjkę pionowymi ruchami, równo z góry na dół, wyczyściłam cały prysznic. Oczywiście wyczyściłam skutecznie! Nie zostały żadne zacieki ani niedomycia – to z pewnością dzięki możliwości zastosowania dwóch końcówek, które rzeczywiście zmieniałam podczas sprzątania. Poza tym, szklane ściany prysznica stały się błyszczące, pomimo, że nie użyłam żadnych środków nabłyszczających. Dla mnie rewelacja! Okazuje się, ż cuda jednak się zdarzają ;-) A myjka Thomas Windows Jet to z pewnością znacznie więcej niż nie 2w1 :)

Komentarze (1)

ma-, 2018-01-17 10:06:44

a co do szyb w prysznicu, to polecam korzystanie po umyciu ze zwykłej ściągaczki aby zebrać wodę z szyb - wtedy nie ma problemów z umyciem ich.


Napisz komentarz