1 ilość wyświetleń: 1607 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

2017-12-13

Odkurzacz na szybkie porządki

Każdy posiadacz małego lub większego futrzaka – kota lub psa, doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli chce mieć w domu czysto, musi codziennie usuwać sierść z podłogi. Każde podrapanie się psa, to już paczuszka sierści na panelach. Ulubione miejsce kota? Wygodny tapicerowany mebel, który po kocim odpoczynku, jeśli chcemy na nim usiąść – musi zostać „odkłaczony”. Ale czy lubicie codziennie wyciągać odkurzacz, składać go i włączać do prądu? To właśnie, niby trwa chwilę, ale jednak … po ciężkim dniu i to już czasem jest za dużo. 

W tym roku, do grona mojego małego, domowego ZOO dołączył kolejny kot – Tymek. Nie powiem, więcej radości, śmiechu, ale również sierści i żwirku. Jeśli chcę mieć czysto, codzienne usuwanie sierści z podłogi musi być standardem, powiem więcej, raz dziennie i to czasem jest za mało. 

Szczotka, czy odkurzacz?

Pomimo tego, że mam mały i w sumie wygodny w składaniu odkurzacz, do codziennych porządków najczęściej stosuję szczotkę i szufelkę, bo po prostu nie chce mi się za każdym razem odkurzacza wyciągać, składać, rozkładać i chować. Moja szczotka ma gumowe włosie, które w porównaniu z tradycyjnym, sprawdza się dużo lepiej do zbierania sierści, to jednak w porównaniu z odkurzaczem, przegra na pewno. Nic nie zbierze tak dokładnie sierści, jak odkurzacz. Fakt, mogę odkurzacz trzymać złożony np. w przedpokoju, ale przecież on sam w sobie nie jest raczej ładnym elementem dekoracyjnym, a do tego zabiera cenna przestrzeń, kiedy w domu musi być miejsce dla trzech zwierzaków.

Otrzymałem propozycję, aby w moim małym ZOO przetestować, jak sprawdzi się w codziennym sprzątaniu Handstick Thomasa. Powiem od razu – jak dla mnie rewelacja. Największą jego zaletą jest to, że jest bezprzewodowy i zajmuje niewiele miejsca. 

Składa się bardzo szybko, wystarczy umieścić rurę z turboszczotką w urządzaniu i gotowe. Co więcej, złożony zajmuje tak mało miejsca, że spokojnie można go trzymać gotowego do użycia np. w przedpokoju czy kuchni. Jest bardzo estetycznie wykonany, więc można go mieć na tzw. wierzchu.  Ja swojego Handsticka przechowywałem w sypialni, w szczelinie pomiędzy szafką a ścianą. 

Zanim zacząłem go testować, zastanawiałem się, czy siła ssania bezprzewodowego sprzętu będzie wystarczająca, aby poradzić sobie z dywanem oraz z tapicerką meblową, z których po prostu trudniej jest usunąć sierść. Okazało się, że nie ma z tym najmniejszego problemu – turboszczotka, która jest częścią handsticka, bardzo dobrze radzi sobie z dywanami, a wąska końcówka do tapicerki dobrze zbiera sierść. Oczywiście co niektóre kocie kłaczki, które wbiły się w materiał, trudniej usunąć i tutaj siła ssania standardowego odkurzacza jest niezbędna, ale na szybkie usunięcie nadmiaru sierści z kanapy i dywanu - idealne rozwiązanie. 

Montaż i przechowywanie

W zestawie z odkurzaczem jest dołączony specjalny uchwyt, dzięki któremu można odkurzacz powiesić na ścianie. Moim zdaniem ważnym plusem takiego odkurzacza w porównaniu ze standardowym jest to, że jest on cichszy. Co szczególnie jest ważne, jeśli nasi pupile boją się odgłosu odkurzacza. 
Odkurzacz na szybkie i wygodne porządki to z pewnością Handstick Thomasa.

Komentarze (1)

Natka, 2017-12-15 19:16:39

najlepsze to że bez kabla i prądu.


Napisz komentarz