1 ilość wyświetleń: 674 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Domowe porządki z Thomas Amfibia PET
Domowe porządki z Thomas Amfibia PET

Utrzymanie porządku w domu pełnym dzieci...

2017-11-21

Odkurzacz Quickstick Tempo, nowość marki Thomas

Mieszkanie pod jednym dachem z alergikiem wymaga zachowania w domu wyjątkowej czystości. Nie można sprzątać jedynie pobieżnie, bo głośnie kichanie i pociąganie nosem naszego uczuleniowca zaraz nam przypomni, że choć dom wygląda na czysty, to alergeny w jego zakamarkach mają się zupełnie dobrze. Jest jednak prosty sposób na to, żeby ułatwić sobie sprzątanie – wystarczy zaopatrzyć się w sprzęt, który skutecznie usunie alergeny z naszego otoczenia. Oczywiście absolutnym „must have” jest porządny odkurzacz. A że odkurzać trzeba regularnie, czasem nawet codziennie, to właśnie dlatego urządzeniem, które może tę czynność uprzyjemnić, jest ręczny odkurzacz Quickstick, nowość marki Thomas!

Muszę przyznać, że zawsze miałam wątpliwości co do skuteczności małych, ręcznych odkurzaczy. Wydawało mi się, że urządzenie tego rodzaju nadaje się jedynie do sprzątania małych powierzchni i to raczej gładkich i łatwo dostępnych. Mój dom wcale nie jest duży, ale cały parter to otwarta przestrzeń, natomiast całe piętro to wykładziny. „Nie sprawdzi się”, pomyślałam. I co? I już teraz wiem, jak bardzo się myliłam. :) Thomas Quickstick ma szereg zalet, co stawia go na równi z tradycyjnym odkurzaczem. 

Wysoka skuteczność sprzątania

Na pierwszy ogień to, co najważniejsze w przypadku odkurzaczy, czyli skuteczność sprzątania. Jest to jednocześnie ta cecha ręcznego Quickisticka, która mnie najbardziej zaskoczyła, oczywiście na plus. Model Tempo, który testowałam, ma wysoką moc ssania i wyposażony jest w elektryczną turboszczotkę, co sprawia, że bardzo dokładnie zbiera brud, kurz i piasek z podłogi. 

Różne rodzaje końcówek do każdej powierzchni

Odkurzacz Thomas Quickstick wyposażony jest w ssawkę kombi 3 w 1. Oznacza to, że posiada różne końcówki, które wyczyszczą każdą powierzchnię. W zestawie znajdziemy szczotkę do mebli, tapicerki oraz ssawkę szczelinową. Dzięki temu sam odkurzacz wystarczy do wysprzątania całego domu: preparaty do odkurzania mebli, ściereczki, zmiotka i szufelka okazują się zupełnie niepotrzebne.

Lekki i bezprzewodowy

Quickstick jest bezprzewodowy i waży zaledwie 2 kilogramy. Jestem raczej drobna, niewysoka i spokojnie mogę go obsługiwać jedną ręką, a nawet podnosić wysoko nad głową, żeby sięgnąć pajęczyn pod sufitem (tak, tak, mi też się zdarzają :-)). Jeśli dodać do tego brak ciągnącego się kabla, to mamy sprzęt, którym bez problemu dotrzemy w każdy zakamarek domu. Ta łatwość manewrowania odkurzaczem to kolejna cecha tego modelu, która mnie pozytywnie zaskoczyła. 

Bezworkowy

Ten, kto kiedykolwiek miał do czynienia z alergią wziewną, ten wie jaką bombą zegarową jest worek na kurz w odkurzaczu. Chyba niemożliwa jest wymiana tego elementu bez rozsypywania kurzu wszędzie wokół. Poza tym czekanie aż worek się zapełni, może trwać zbyt długo. Jeśli mamy odkurzacz z pojemnikiem na kurz, możemy go opróżniać po każdym sprzątaniu, wyjść z domu i wysypać zawartość bezpośrednio do kubła na śmieci. Ta cecha jest dla mnie, jako mamy małego alergika, kluczowa w wyborze odkurzacza. 

Szybko ładująca się bateria

Trzecim zaskoczeniem związanym z użytkowaniem odkurzacza Quickstick Tempo okazała się mała ładowarka, przypominająca gabarytami ładowarkę do telefonu :) Niestety bateria odkurzacza nie pozwoliła na sprzątanie dwóch poziomów domu. Pomimo to, szybko naładowała się do pełna  — chociaż producent zaznacza, że potrzeba na to 3 godzin, to już po kilkudziesięciu minutach można było wrócić do sprzątania. 

Podsumowując, odkurzacz Quickstick Tempo marki Thomas to sprzęt, który sprawdzi się w każdym domu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie skuteczność sprzątania, ale jednocześnie czas, który trzeba na tę czynność poświęcić. Dla mnie – idealny.:)

Komentarze (1)

luizka/, 2017-11-28 21:22:38

Ładny kolor , z tym sufitem fajne :) ze mozna tak odkurzyc, bo standardowego odkurzacza tak wysoko nie podniesiesz, a ja mam akurat wysokie mieszkanie.


Napisz komentarz