2 ilość wyświetleń: 838 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Domowe porządki z Thomas Amfibia PET
Domowe porządki z Thomas Amfibia PET

Utrzymanie porządku w domu pełnym dzieci...

2017-11-17

Mycie okien — najbardziej nielubianą czynnością porządkową

Czy wiecie, jaka jest najbardziej nielubiana czynność porządkowa Polaków? Jak wynika z badania przeprowadzonego przez TNS dotyczącego porządków, 34% Polaków najbardziej nie lubi mycia okien. Powiem szczerze, wcale mnie to nie dziwi…

Za co w takim razie nie lubimy „mycia okien”?

Tę czynność najczęściej musimy po prostu zaplanować, a sam proces wymaga często od nas całej procedury. Należy przygotować niezbędne płyny, ściereczki, ręcznik papierowy, jeśli ktoś używa ściągaczki, a nawet miskę z wodą do umycia ram okiennych. Musimy wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne, przecież nie będziemy myć okien w deszczowy dzień. Do tego dochodzi wyjście na zewnątrz, konieczne do umycia szyby z drugiej strony. Jeśli chcemy jak najmniej walczyć ze smugami, to najlepiej wykonywać mycie okien albo w pochmurną pogodę, albo w tej porze dnia, kiedy na nasze okna słońce najsłabiej świeci.

Mnie osobiście, w tej czynności najbardziej przeszkadza to, że jest to po prostu „mokra robota”. Płyn, którym myję szybę, kiedy używam ściągaczki, rozchlapuje się, jest na parapecie, na podłodze. Wszystko sprowadza się do tego, że po umyciu szyby i ramy okna, muszę dodatkowo wytrzeć wszystko wokół, pół ręcznika papierowego to niezbędne minimum. Dokładnie z tego samego powodu unikam, jak długo się da, mycia dużego lustra szafy.

Jestem zwolenniczką ułatwiania, uprzyjemniania sobie nielubianych czynności po to, aby choć w możliwym aspekcie były one łatwiejsze do wykonania. Sprzętom, które ułatwiają mycie szyb i powierzchni szklanych przyglądałam się już od jakiegoś czasu. Jak tylko Thomas wypuścił na rynek myjkę do mycia szyb, od razu wiedziałam, że będę musiała ja wypróbować i tak trafiła do mnie myjką Thomas Window Jet 2w1.

Przygotowanie myjki

​Samo przygotowanie urządzenia wymaga chwili i nie jest zbyt skomplikowane. Intuicyjnie jesteśmy w stanie połączyć poszczególne elementy i po trzech ruchach myjka gotowa jest do użycia. Złożona myjka ma niecałe 34 cm wysokości. Jest ona naprawdę estetycznie wykonana. Co bardzo ważne jest lekka, ponieważ waży 775 g, spokojnie można trzymać ją w jednej ręce i swobodnie manewrować. Sprzęt jest oczywiście bezprzewodowy i jak wynika z danych przedstawionych przez producenta — naładowany może działać około 45 minut. Moim zdaniem na jednorazowe mycie, ten czas jest wystarczający.

Mycie szyb i powierzchni szklanych

Do zestawu dołączona jest ściereczka z mikrofibry. Jest ona rekomendowana do umycia ram lub przetarcia spryskanych wodą szyb. Ja właśnie w tym celu ją wykorzystałam, zaczęłam od ramy okiennej, lekko wilgotną ściereczką przetarłam jej powierzchnię. Kolejno spryskałam wodą szybę, za pomocą ściereczki rozprowadziłam wodę po całej powierzchni, przecierając jednocześnie w tych miejscach, w których były większe zabrudzenia.

Po tym przyszedł moment na najlepsze – użycie myjki. Myjka dzięki swojej ściągaczce – ściąga wodę z powierzchni, jednocześnie ją myjąc. Utwór wlotowy umieszczony tuż pod ściągaczką zasysa od razu ściąganą wodę do pojemnika umieszczonego w urządzeniu, to właśnie jest 2w1. Efekt – nie ma wody na parapecie, na podłodze, czyste i suche szyby bez wycierania do sucha.

Czyste szyby – a co z myjką?

Po zakończonym myciu pojemnik, w którym zbiera się zassana z czyszczonej powierzchni woda, wystarczy opróżnić, wylewając wodę przez mały otwór w pojemniku. Po wszystkim otwór zostawiam otwarty, tak aby pojemnik mógł się dobrze wysuszyć.

To wszystko! A mycie okien stało się od tej pory o wiele bardziej przyjemnie i kto wie, być może dzięki takim urządzeniom jak Thomas Window Jet 2w1 czynność mycia okien przestanie być już na czele najmniej lubianych zadań porządkowych.

Komentarze (2)

OlkaMa, 2017-11-25 16:42:05

no to rzeczywiście lekka, myślałam że takie myjki są cięższe


Małgorzata, 2018-07-22 14:25:20

wydaje się spora, wiec dziw ze tak lekka


Napisz komentarz