1 ilość wyświetleń: 1748 wróć do listy
2017-10-17

Mycie szyb samą wodą? To możliwe.

Mycie szyb, okien i luster to niezbyt przyjemna czynność. Nie tylko dlatego, że wymaga to sporego wysiłku, ale dodatkowo potrzebne są do tego duże przygotowania, zakup specjalnych środków czystości, stosowanie rękawic itd. Ja nie znoszę zapachu tych chemicznych środków do czyszczenia okien, co prawda używamy zwykle ekologicznych, ale ich zapach też mnie drażni. Dlatego chętnie zgodziłam się na przetestowanie kolejnego urządzenia marki Thomas – myjki do okien, która nie wymaga stosowania żadnych środków czystości. Zastosowanie tej myjki umożliwia mycie szyb wyłącznie wodą. Początkowo nie bardzo w to wierzyłam – zdarzało mi się przecierać lustra na szybko samą wodą – zawsze  zostawały smugi, wiec trzeba było i tak potem poprawiać to płynem. Moje obawy były zbędne – myjka sprawdziła się rewelacyjnie.

Myjka zaskoczyła mnie niesamowitą prostotą obsługi – po naładowaniu używa się jej po prostu jak ściągaczki do wody. Cała procedura mycia szyb jest niesamowicie prosta i składa się z kilku etapów:

  1. Spryskanie szyby wodą (do zestawu dołączona jest odpowiednia buteleczka),
  2. Umycie szyby specjalną ściereczką, która także jest elementem zestawu,
  3. Zebranie wody myjką – efekt jest rewelacyjny, szyba jest czysta, bez żadnych smug,
  4. Po zakończeniu trzeba tylko opróżnić i opłukać zbiorniczek. I tylko tyle.

Główną zaletą urządzenia jest właśnie możliwość mycia szyb bez konieczności stosowania jakichkolwiek środków myjących – niewątpliwe mycie wodą jest najlepszą opcją dla alergików, u których nawet ekologiczne środki czystości mogą czasem uczulać. Kolejnym atutem jest skuteczność, która jest naprawdę zaskakująca. Szyby, okna, lustra po zastosowaniu myjki są bardzo czyste, nie ma śladów smug czy tłustych plam. W instrukcji jest informacja, że duże zabrudzenia czy np. pozostałości kleju mogą wymagać dokładniejszego umycia, ale u nas nie było takiej potrzeby. Jednokrotne ładowanie urządzenia wystarcza na bardzo długo – my umyliśmy kilka okien i luster, i myjka nadal działała. Bateria jest bardzo wytrzymała. Bardzo przydatna jest także obecność dwóch różnych końcówek w zestawie – szeroka i wąska. Wąska się może świetnie sprawdzić w przypadku mniejszych okien czy szyb np. w szafkach. Duża idealnie nadaje się do większych powierzchni.

Moim zdaniem taka myjka to idealne rozwiązanie dla osób z alergią czy astmą, a także z innymi chorobami dróg oddechowych. Alergicy powinni unikać chemicznych środków czystości, a płyny do mycia okien dodatkowo są rozpylane i wdychane – mogą powodować katar, łzawienie oczu lub nawet atak astmy. Podrażnienie dróg oddechowych może mieć także długofalowe skutki, powodując nasilenie objawów alergii i astmy. Wiele płynów do mycia okiem opartych jest na bazie alkoholu, który odparowując, także podrażnia drogi oddechowe. Z kolei niektóre ekologiczne środki czystości zawierają różne ekstrakty roślinne i naturalne zapachy – nie ma w tym nic złego, ale ja po prostu nie przepadam za takimi zapachami i mnie denerwują, wydaje mi się, że mogę mieć jakąś formę nadwrażliwości zapachowej. Dlatego czysta woda jako środek czystości to w moim przypadku idealne rozwiązanie.

Komentarze (1)

pinko, 2017-10-30 08:20:34

mikrofibra do sprzątania sprawdza się świetnie, na sucho idealnie zbiera kurz, na wilgotno też dobrze doczyszcza


Napisz komentarz