3 ilość wyświetleń: 2819 wróć do listy
2017-03-31

Moje ulubione udogodnienia odkurzacza Thomas

Thomas oprócz idealnej realizacji swojego podstawowego zadania, czyli odkurzania, posiada wiele dodatkowych udogodnień, które sprawiają, że ten domowy rytuał jest dla mnie o wiele przyjemniejszy. Co takiego ma mój Thomas, co sprawia, że jest on taki „wygodny” w użytkowaniu?

Po pierwsze – zdalne sterowanie w pilocie. Dzięki umieszczonemu w uchwycie rury pilotowi, mogę bez odrywania ręki, kciukiem włączyć lub wyłączyć odkurzacz. Jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której nie muszę się schylać, aby mój Thomas rozpoczął lub zakończył pracę. Jest to tak w swojej prostocie oczywiste, że wygodniejszy jest włącznik umieszczony na uchwycie, niż na samym urządzeniu, że aż dziwi fakt, że nie jest to często stosowane u innych producentów rozwiązanie.

To co jest dodatkową zaletą tego pilota, to możliwość nie tylko włączenia urządzenia, ale również sterowania jego mocą ssącą. Tak, tak – Thomas posiada kilka opcji siły ssania. Dobiera się ją w zależności od potrzeb. Optymalną siłę ssącą zapewnia tryb nazwany ECO. Zwiększona moc jest rekomendowana kiedy stosujemy odkurzacz w funkcji myjącej lub piorącej. Słabszą siłę ssącą możemy zastosować np. w pobliżu zasłon, firan, delikatnych powierzchni tapicerowanych – kiedy obawiamy się „wciągnięcia materiału” przez odkurzacz.

Kolejnym udogodnieniem jest uchwyt w obudowie, w którym można umieścić dwie końcówki, które akurat będę nam w trakcie odkurzania potrzebne. Dlaczego moim zdaniem jest to ważne? Z tego względu, że powiązane jest to z bardzo ważną dla mnie zaletą odkurzacza Thomas Aqua+ , jaką jest jego wielofunkcjonalność i to nie tylko rozumiana jako połączenie funkcji odkurzania, mycia podłóg oraz prania dywanów i tapicerek, ale  zwiększona funkcjonalność samego procesu odkurzania, zapewniona dzięki wielu ciekawym końcówkom. Do moich ulubionych należą: ssawka do mebli (okrągła, o dużej średnicy), ssawka do tapicerki, ssawka do materaca, wąska końcówka szczelinowa (bardzo długa, dzięki czemu wygodnie można dotrzeć do wielu zakamarków). Bardzo nieporęcznie byłoby przenoszenie razem z odkurzaczem tych końcówek, dlatego tak przydatny jest ten uchwyt, dzięki któremu dwie najbardziej potrzebne ssawki można mieć zawsze pod ręką.

Ostatnią cechą Thomasa, którą chciałabym wyróżnić jest automatyczne zwijanie kabla. Wydaje się to dość oczywiste i często stosowane przez innych producentów rozwiązanie. To co jednak pozytywnie oceniam w przypadku Thomasa, to że zwinięcie kabla nie wymaga naciśnięcia żadnego przycisku na obudowie odkurzacza. Wystarczy jedynie pociągnąć zdecydowanym ruchem kabel aby zaczął się on sprawnie zwijać.

Ot takie małe rzeczy, a cieszą … :)

Komentarze (3)

tamara, 2017-04-17 14:05:54

to musi być w sumie wygodne nie musiec sie schylac aby właczyc odkurzacz


tereska, 2017-04-26 17:05:09

no to włączanie w rurze brzmi przydatnie


ana, 2017-05-02 10:06:11

regulacja mocy ssania, dobra jak sie odkurza jakieś materiałowe meble


Napisz komentarz