2 ilość wyświetleń: 959 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

artykuł-Domowe porządki z Thomas Amfibia PET
Domowe porządki z Thomas Amfibia PET

Utrzymanie porządku w domu pełnym dzieci...

2016-12-30

Nieszczelna wanna – co robić?!

Po gruntownym wysprzątaniu mieszkania po remoncie, przyszedł czas na uporanie się z trudami życia codziennego w starym mieszkaniu, które próbowaliśmy odnowić, ale nie uniknęliśmy pewnych błędów. Po wprowadzeniu się do nowego gniazdka, zauważyliśmy, że mamy całkiem spory problem – nieszczelną wannę.

Skutki tego są opłakane po każdym użytkowaniu. Mimo szczelnego opatulenia wanny przez różnorodne ścierki i ściereczki, problem narastał. Woda, wyciekająca przez nieszczelność, stopniowo zalewa całą 5-metrową łazienkę, z czym trzeba uporać się starym sposobem, czyli zbierając wodę ręcznie, na kolanach. Kolejną niedogodnością jest słaba wentylacja w łazience, co często sprawia, że unosi się tam nieprzyjemny zapach.

Thomas Aqua+ Allergy&Family, jako odkurzacz wodny, nie tylko myje podłogi – świetnie również wciąga płyny. Musiałam to wypróbować! Ta funkcja dosłownie spadła mi z nieba. Na początku popełniłam jednak błąd techniczny, który szybko udało mi się naprawić – trzymałam w złej pozycji ssawkę, nie pionowo, ale poziomo. Użycie Thomasa jest jednak na tyle intuicyjne, że szybko udało mi się naprawić mój błąd i przejść do oczyszczenia kafelków z wody. Wydawało mi się, że potrwa to trochę czasu, ponieważ ogarnięcie tego starym sposobem zajmuje mi około 10 minut. W tym przypadku, przy pomocy Thomasa, cała akcja zajęła mi… 3 minuty. Stwierdziłam, że przy takim zapasie czasowym, mogę sobie pozwolić na inne czynności, które będą w stanie doprowadzić moją łazienkę do ładu i nieskazitelności. Na samym początku, stwierdziłam, że muszę przetestować turboszczotkę. Mam dość długie włosy, więc wciągnięcie ich przez klasyczny workowy odkurzacz jest koszmarne. Poza tym, zawsze osadzają się one we włoskach szczotki, co powoduje, że muszę ją później specjalnie oczyszczać i trwa to dłużej, niż samo odkurzanie. Turboszczotka sprawdziła się w tym zadaniu natomiast świetnie, a co najważniejsze, błyskawicznie.

Po jakimś czasie wpadłam na to, że w łazience świetnie sprawdzi się szczotka Aqua Stealth, z nakładką z mikrofibry. Od czasu do czasu zajmuję się psem mojej siostry, któremu zawsze czyszczę łapki po spacerze. Chcę to załatwić jak najszybciej, więc niekiedy zostają u mnie mokre ślady szczeniaka, którym się opiekuję. Teraz moim pierwszym odruchem jest sięgnięcie po końcówkę z mikrofibrą, która nie tylko ładnie wygładzi przestrzeń i porządnie ją umyje, ale również dzięki właściwościom mikrofibry pozbywam się bakterii przyniesionych z zewnątrz.

No i ostatnia rzecz – zapach w łazience. Każde użycie Thomasa sprawia, że powietrze jest tam o wiele świeższe i bardziej rześkie. Moim patentem jest dolewanie substancji aromatycznych do pojemnika z wodą, co rzeczywiście nadaje piękny zapach pomieszczeniu.

Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to gabaryty odkurzacza: mam dość małe mieszkanie i mikroskopijną łazienkę, więc Thomas rzeczywiście zajmuje sporo miejsca w pomieszczeniach. Nie jest to jednak dla mnie tak uciążliwe, ponieważ kółka działają bez zarzutu, co sprawia, że jest zwrotny. Długa, teleskopowa rura jest dla mnie świetna, bo naprawdę nie muszę się schylać przy odkurzaniu, mimo, że jestem dość wysokiego wzrostu.

Thomasie, chyba się zaprzyjaźnimy! Ja oceniam Cię z czystym sercem na 5. 

Komentarze (2)

natalka_, 2017-01-19 13:09:56

lepiej zebrać wodę tak niż ze ścierką latać.


jula11, 2017-01-22 11:35:47

przydatna funkcja kiedy uszkodzi się pralka i woda się wyleje, można uniknąć sporego bałaganu


Napisz komentarz