1 ilość wyświetleń: 2304 wróć do listy
2016-04-10

Odkurzanie w łazience?! - TAK

Dopiero co dotarł do mnie nowy odkurzacz AQUA MULTI CLEAN X10 Parquet, który jest maszyną z filtrem wodnym. Można nim odkurzać zarówno na sucho, mokro jak i umyć podłogę.

W pośpiechu wbiegłam do mieszkania, chciałam wziąć prysznic i iść na umówione spotkanie, ale okazało się, że w łazience podłoga jest cała mokra i pełna włosów. Nie znoszę kiedy ktoś zostawia po sobie bałagan, ale przecież mam odkurzacz do zadań specjalnych :) Miałam półtorej godziny do wyjścia i podjęłam wyzwanie. Jeżeli cała sprawa zajmie mi więcej niż 30 minut, to nie ma to sensu.

Przygotowanie odkurzacza do funkcji zbierania wody

Przygotowałam odkurzacz wedle instrukcji, czyli nie nalewałam wody do filtru Aqua, bo przecież miałam “odkurzyć” wodę z terakoty. Wedle instrukcji wodę nalewa się do filtra kiedy chcemy odkurzać na sucho, a jeżeli chcemy zebrać wodę, to ma być pusty. Zamontowałam filtr wedle zaleceń co okazało się banalnie proste i szybkie, po prostu klik i klik - sprawa załatwiona. Wyjęłam sobie ssawkę do zbierania wody z podłogi z adapterem do mycia podłóg twardych i nałożyłam ją na rurę.

Sprawdziłam czy suwak napowietrzania bocznego na wężu ssącym jest zamknięty. Wszystko zamontowane  - no to do roboty. Podłączyłam się na wszelki wypadek w korytarzu - nigdy nic nie wiadomo z prądem i wodą - i zaczęłam przesuwać ssawką w przód i w tył po kafelkach.

W trakcie zbierania wody z kafelków nie było żadnych problemów z prądem. Mogłam bezpiecznie “odkurzać” i nie martwić się, że mimo iż w mokrej łazience używam podłączonego po kalbu odkurzacza na prąd. Lubię dbać o moje bezpieczeństwo, ale firma Thomas zadbała o wszystkie szczegóły i nie musiałam się niczym martwić.

Na początku mi nie szło, ale to dlatego, że źle ustawiłam ssawkę,  szybkie zerknięcie na obrazek z instrukcji uświadomiło mi, że ssawkę  mam trzymać w pionie, a nie tak jak przy normalnym odkurzaniu kłaść  poziomo

Szkoda, że nikt nie widział mojej miny, jak woda razem z włosami i  innymi brudami wreszcie zaczęła znikać z podłogi! Całe “odkurzanie”  razem z nauką zajęło mi 3 minuty. Przeczytanie instrukcji, złożenie  wszystkiego w całość, a potem umycie po sobie wszystkich części  zajęło mi 15 minut. Jak na pierwsze użycie, myślę, że to niezły wynik.

Bardzo mnie zdziwiło to, źe kiedy już skończyłam sprzątać, to w filtrze Aqua było wiele nieczystości. Chciałam tylko osuszyć podłogę i zgarnąć  trochę brudu, a  teraz zobaczyłam, ile w mojej łazience było kurzu i włosów.  Nie powiem, nie był to przyjemny widok, ale wszystko wylałam do  sedesu i po sprawie. Widok ten uświadomił mi, ile brudu nie widzimy, a on tam jest! Muszę też  powiedzić, że wylanie wody, demontaż i opłukanie wszystkich części  zajmuje bardzo mało czasu. Po czyszczeniu należało wszystkie części  zostawić żeby wyschły. Banalnie proste, a po kurzu i brudnej wodzie  ani śladu :).

Mój stary odkurzacz workowy nie ma szans z “wodnym” Thomasem. X10 Parquet jest prosty w obsłudze, bardzo intuicyjny, stworzony dla leniuchów i osób nastawionych na widoczne efekty swojej pracy - czyli dla mnie :)

Gdybym nie musiała zacząć się szykować na spotkanie, chętnie posprzątałabym dalej, co nie jest do mnie podobne. Najprzyjemniejszą różnicą jaką poczułam był zapach jaki pozostawia po sobie AQUA +, po odkurzaniu powietrze było naprawdę świeże. Dodatkowo w trakcie odkurzania kurz i włosy nie podrywały się w powietrze, co przy moim starym workowym modelu było nieosiągalne -  odkurzacz Thomasa naprawdę mocno zasysa powietrze.

Zapraszam do zadawania pytań w komentarzach, postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

Komentarze (1)

Syl-ka, 2016-04-30 19:40:10

jeśli rzeczywiście tak dobrze zbiera wodę to jest dość wygodne , i jak np. jak mi ostatnio zepsuje się pralka i wyleje się na podłogę.


Napisz komentarz