1 ilość wyświetleń: 1431 wróć do listy
2015-11-10

Kocie sprawki

Każdemu człowiekowi trafiają się w życiu przebłyski geniuszu. Dzisiaj padło na mnie.

Otóż, olśniło mnie, że Thomas ma specjalną szczotkę do zbierania sierści z tapicerki. Dlaczego wpadłam na to zaledwie po kilku (…nastu) tygodniach używania tej maszyny? Nie pytajcie! Do tej pory meble odkurzałam szczotką do materacy, a kocie posłanie szczotką do podłóg.

Zanurkowałam więc w pudełku z akcesoriami i wyciągnęłam stamtąd coś, co na oko wydało się tą właściwą szczotką. Zerknęłam do instrukcji (lubię wszystko sprawdzać), żeby upewnić się, że intuicja mnie nie zawiodła. Nie zawiodła. Podekscytowana zamontowałam osprzęt na rurze i poszłam zmierzyć się z naszym łóżkiem, bo wiadomo, w każdym porządnym domu kot śpi z nami. Dzięki temu w nogach mamy prześcieradło futerkowe, co przydaje się zimą do ogrzewania zmarzniętych stóp.

Wystarczyło raz przejechać rzeczoną szczotką, żeby wszystkie kłaki zniknęły z naszego prześcieradła. Pomyślałam: ,,Prześcieradło białe, kłaki w większości białe – może stopiły się z tłem". To niemożliwe, żeby tak od razu przestały istnieć. Uzbrojona w szczotkę i odkurzacz, zaatakowałam fotele i kanapę, gdzie – jak wiadomo – kanapowce najchętniej przesiadują. 

Wystarczyło jeden raz zrobić ziuuuuuuu i po kłakach. Trochę w zakamarkach musiałam się nagimnastykować, ale i tak efekt powalił mnie na kolana. Nie wiem, jak oni to zrobili, ale ta szczotka jest kosmiczna!
Trochę trudniej było z kocim legowiskiem. Ono jest futerkowe. Kłaki powbijały się w tkaninę; nie było łatwo ich stamtąd przegonić. Ale i tak pod względem skuteczności ta szczotka bije na głowę wszystkie inne metody!
Ten odkurzacz jest idealny dla właścicieli zwierząt i dla alergików. Już kombinuję, jak wykorzystać THOMASA od odkłaczania ubrań. Mam wielką ochotę odkurzyć nim kota...

Jednak jest coś, o co się do THOMASA przyczepię. Otóż zdecydowanie w tym odkurzaczu brakuje alertu dla roztargnionych użytkowników, którym zdarza się zapomnieć umieścić wkład z wodą we wnętrzu odkurzacza. Mi się to zdarzyło dzisiaj. Byłam tak podekscytowana testowaniem szczotki na sierść zwierząt, że zrobiłam to na sucho. Na szczęście wszystko zatrzymał filtr gąbkowy, pod którym jest filtr HEPA.

Reasumując: szczotka ANIMAL to moja nowa miłość!

 

Komentarze (1)

kotecek, 2015-11-23 13:23:53

oj tak, bez dobrej szczotki do "kłaczków" nie wyobrażam sobie odkurzania ...


Napisz komentarz