1 ilość wyświetleń: 6783 wróć do listy

POLECANE PRODUKTY:

Zobacz również

Hybrydowy domownik na medal

Odkurzacz ze świecącą szczotką, dwoma...

Thomas DryBox Amfibia – nowość w domu

Każdy nowy sprzęt w domu to oczywiście...

2015-06-14
artykuł-Worki do odkurzaczy

Worki do odkurzaczy

Worki do odkurzaczy  należą do najczęściej stosowanych materiałów eksploatacyjnych odkurzaczy.  W przypadku workowych są niezbędną częścią, umożliwiającą korzystanie z funkcji odkurzania. Standardowo przy zakupie odkurzacza workowego, producent w zestawie oferuje jeden worek, z reguły od razu umieszczony w środku odkurzacza. Po pewnym okresie użytkowania, wraz z rosnącą ilością brudów zasysanych przez odkurzacz, worek stopniowo się napełnia, aż do momentu całkowitego jego zapchania. Większość oferowanych na rynku modeli odkurzaczy wskazuje stopień napełnienia worka, dzięki temu łatwiej przewidzieć moment, w którym będzie konieczna jego wymiana. Wymiana przepełnionego worka jest niezbędna jeśli chcemy utrzymać odpowiednią siłę ssania odkurzacza.

Przygotowując się do zakupu odkurzacza workowego, warto od razu przyjrzeć się dostępności dedykowanych dla niego akcesoriów. Nie warto kupować modelu, do którego trudno będzie potem dostać odpowiednie worki. Wybierając odkurzacz znanego producenta, eliminujemy problem ewentualnej dostępności worków. Dodatkowo należy również zainteresować się ich charakterystyką. Worki do odkurzaczy różnią nie tylko kwestią dostępności, ale również materiałem, z którego są wykonane, wytrzymałością oraz pojemnością. Ze względu na to, z czego zostały wykonane, wyróżniamy worki: papierowe, tekstylne lub syntetyczne. Wiadomo, że im bardziej pojemny jest worek, tym więcej brudu pomieści i tym dłużej będzie można odkurzać, bez konieczności wymiany worka. Nie wszystkie worki pasują do wszystkich odkurzaczy. Każdy producent ma stworzone akcesoria pasujące do jego urządzeń. Stosowanie takich worków, które nie są dedykowane konkretnemu modelowi odkurzacza (nawet jeśli będą pasować), może wpłynąć na gorszą pracę odkurzacza. Z tego względu zaleca się stosowanie worków wyprodukowanych przez producenta posiadanego modelu odkurzacza i oznaczonych jako do niego pasujących.

Jeśli worki do odkurzaczy są tak ważnym jego elementem,  wybierając konkretny model urządzenia, należy nie tylko zapoznać się opiniami użytkowników samego odkurzacza, ale również z ocenami wystawionymi dedykowanym modelowi workom.  Bardzo dobre opinie otrzymują od swoich użytkowników worki do odkurzaczy THOMAS Crooser. Zdaniem posiadaczy odkurzaczy Crooser, dedykowane im worki doskonale się sprawdzają i w połączeniu z zaletami odkurzacza stanowią bardzo dobry produkt. Worki do odkurzaczy THOMAS Crooser to worki syntetyczne z filtrem (mikrofiltrem) wlotowym. Worki mają pojemność 3,5 litra. Jak na tak mały odkurzacz jest to worek o bardzo dobrej pojemności, o czym świadczą opinie klientów, którzy również dostrzegli ten atut. Worki do odkurzaczy Crooser charakteryzują się również bardzo dobrą wytrzymałością, co zostało zauważone i pozytywnie ocenione przez ich nabywców. Jak wygląda dostępność worków do modeli Crooser? Dla wszystkich odkurzaczy z serii Crooser dedykowany jest jeden model worków. Sprzedawane są one w zestawie składającym się z czterech sztuk worków.

Oczywiste jest, że worki do odkurzaczy to dodatkowy koszt, który trzeba wliczyć w cenę użytkowania sprzętu.  Z tego względu niektórzy decydują się na poszukiwanie tańszych alternatyw i wybierają zakup tak zwanych worków uniwersalnych, jako zastępników dla oryginalnych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem spowoduje to gorszą efektywność pracy odkurzacza. Faktem jest, że wydatek związany z zakupem paru sztuk oryginalnych worków jest z reguły dość wysoki. Jeśli jednak całą kwotę przeliczymy na wartość jednego worka, w zestawieniu z czasem, przez który będzie on nam służył, wówczas kwota ta nie wydaje się już taka nie do przyjęcia.

Ze względu na to, że worków najczęściej brakuje w najmniej spodziewanym momencie, warto zawsze mieć ich zapas w domu. Worki do odkurzaczy są z reguły sprzedawane w zestawach kilku sztuk, dlatego kiedy wyciągamy ostatni worek z opakowania, warto w ciągu najbliższych paru dni zakupić nowy zestaw.

Komentarze (1)

jozeksab, 2019-08-09 10:24:00

Witam wszystkich na tym forum. Nie wiem czy dobry dział wybrałem, ale obsługa tego forum jest skomplikowana jak dla mnie ( 56 lat) Ostanio moja wnuczka uczyła mnie jak pisać na klawiaturze, nawet mi kupiła lupe do monitora. Niektóre litery sa za małe jak na mój wzrok. Cieszę się, że moja wnuczka ciągle mi pomaga.


Napisz komentarz