0 ilość wyświetleń: 3077 wróć do listy
2015-05-14

Odkurzacz przyjacielem mam, czyli triki przydatne przy dzieciach

Odkurzacz kojarzy nam się z niezbędnym w każdym domu urządzeniem do zbierania brudu z podłóg czy dywanów. Nie wiem czy uda mi się Was zaskoczyć, ale opiszę kilka trików ,dzięki którym każda z nas, mam, o wiele bardziej doceni ten standardowy sprzęt domowy i wykorzysta go nie tylko do zwykłego sprzątania.

Pomaga odzyskać zagubione klocki

Ile razy przerabialiście ten sam schemat? Najmniejszy klocek z całego opakowania Lego wpadł pod kanapę! Bez niego nie dokończymy budowy, ale jak go odzyskać? Nasuwające się odpowiedzi to podniesienie czy też przesunięcie kanapy, ewentualnie wsuwanie pod nią ręki i próba namierzenia zaginionego przedmiotu. Okazuje się jednak, że rozwiązanie jest dużo prostsze niż nam się wydaje. Wystarczy wyciągnąć odkurzacz i za jego pomocą przyciągnąć klocek. Pomyślicie pewnie, „ale jak to, przecież wciągnie go do środka”! Na to również jest metoda. Wystarczy na rurę nałożyć starą pończochę czy też skarpetkę! Dzięki temu poszukiwany przedmiot nie zostanie wciągnięty, tylko zatrzyma się na tak przygotowanym podłożu. Sama nieraz stosuje ten patent i dzięki niemu wydobywam spod kanapy dawno zaginione drobne przedmioty, a raz nawet odnalazłam swój kolczyk, który spisałam na straty. Spróbujcie, a przekonacie się jakie skarby ukrywa Wasza sofa!

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem

Przy dzieciach, szczególnie tych najmłodszych, wylane soki czy napoje są niestety na porządku dziennym. Jak sobie radzić z plamami, zwłaszcza tymi powstałymi na dywanie? Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tylko działać! Wystarczy wysypać na plamę garść mąki kukurydzianej, odczekać kilka minut, aż mąka wchłonie płyn, a następnie odkurzyć. Taki sposób sprawdza się również przy tłustych plamach. Jeśli jednak zabrudzenie jest nieświeże i domowe metody nie do końca sobie radzą, zamiast wymieniać dywan na nowy, warto zastanowić się nad zakupem odkurzacza piorącego. Przy małych dzieciach w domu, taka inwestycja może się okazać trafiona.

I wszystkie odpychające przestaną straszyć

Dzieci są kochane, jednak zapachy zużytych pampersów czy pieluch tetrowych po ulewaniu nie koniecznie są przyjemne dla naszego nosa. Przy maluchach nie zawsze mamy możliwość przewietrzenie pomieszczenia, szczególnie w zimne dni, gdy do tego mamy w domu chore dziecko. Chciałabyś jednak, aby w Twoim domu pachniało niczym  w Wersalu? Wystarczy jeden prosty trik. Umieść w filtrze odkurzacza wacik nasączony olejkami eterycznymi lub ulubionymi perfumami. Gwarantuje Ci, że po odkurzaniu Twój dom będzie pachniał cudownie, a w pięknie pachnącym pomieszczeniu o wiele milej spędza się czas.

Jak widzicie nie trzeba być perfekcyjną panią domu, aby radzić sobie z problemami. Jest wiele skutecznych patentów, dzięki którym sprzątanie nie będzie tylko nudnym obowiązkiem, ale może okazać się wręcz przyjemnością. Ja opowiedziałam Wam o kilku moich sprawdzonych sposobach, a czy Wy też macie swoje metody na przyjemne sprzątanie?

Komentarze (0)

Napisz komentarz